Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság
Ügyfélszolgálat: +36 42 502 200
RSS
Magyar
Gyengénlátóknak
Rólunk
»
Vízügytörténet
»
Szervezeti felépítés
»
Elérhetőség
»
Tevékenység
»
Működési terület
»
Vállalati politika
»
Vállalatirányítási tanúsítványok
»
Galéria/Fényképek
»
Galéria/Filmek
»
Kapcsolatok
»
Technikatörténet
»
Fogalomtár
»
Magyar Hidrológia Társaság
»
Telefonkönyv
Védekezés
»
A védelmi szervezet
»
Árvízvédelem
»
A rendszer bemutatása
»
Árvízvédelmi fejlesztések
»
Árvízvédelmi fokozatok
»
Belvízvédelem
»
Belvízvédelmi rendszerek
»
Belvízvédelmi szakaszok
»
Belvízvédelmi fokozatok
»
Vízminőségi kárelhárítás
Vízgazdálkodás
»
Vízgyűjtő-gazdálkodás
»
Vízbázisvédelem
»
Vízkészlet-gazdálkodás
»
Ivóvízminőségjavító program
Vízrajz
»
Vízrajzi adatok igénylése
»
Távmérő rendszer
»
Észlelőhálózat
»
Előrejelzések, riasztások
»
Radarképek
Vízrendezés
»
Vízrendezés történteti áttekintése
»
Vízrendezési feladatok és művek
»
Vízrendezési feladatok
»
Vízrendezési művek
»
Vízhasznosítás
»
Vízrendezési fejlesztések
»
Települések vízkárelhárítási tervei
Projektek
»
Hazai projektek
Közérdekű
»
Közérdekű adatok
»
Szervezeti, személyzeti adatok
»
Tevékenységre, működésre vonatkozó adatok
»
Gazdálkodási adatok
»
Közérdekű adatok archívuma
»
Ügyfélszolgálati karta
»
Adatkezelési tájékoztató
»
Feldolgozott adatok
»
Közbeszerzés
»
Panaszok és bejelentések
»
Közérdekű adatok igénylése
»
Közlekedés rendje a töltésen
»
Szélessávú hálózatok vagyonkezelői hozzájárulása
»
Hiteles elektronikus másolatkészítés rendje
»
Jogszabályok, törvények
»
OSAP adatlapok
»
Hajóút kitűzési terv
»
Szabályzatok
»
Állások
»
Alapított lapok
»
Statisztika
»
Adatbázisok, nyilvántartások
»
Vizsgálatok, ellenőrzések
»
Adatok a foglalkoztatottakról
»
Üvegzseb
»
Letöltések
Sajtószoba
»
Sajtós elérhetőség
»
Sajtóközlemények
»
Hírek
»
Sajtómeghívók
»
Felső-Tisza Híradó
»
Hírlevél
Kiértékelő értekezlet a védművek 2019. évi őszi felülvizsgálatáról
Nov 19, 2019
Nádasi Zoltán - múzeumi ügyintéző
A korábbi évek gyakorlata szerint a Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (FETIVIZIG) az ez évi, őszi védműfelülvizsgálatot követően záró, kiértékelő értekezletet tartott 2019. november 13-án Nyíregyházán.
A jogszabályok és egyéb előírások figyelembevételével a vízügyi igazgatóságok alapfeladatainak való megfelelése érdekében minden évben ősszel végzik el a vízkár-elhárítási létesítményekre kiterjedő ellenőrzési tevékenységet. E szakmai munka a FETIVIZIG-nél szeptember és október hónapok szinte minden munkanapját átszőtte. Ennek keretében a bizottsági tagok kiemelt figyelmet fordítottak az ár- és belvízvédelmi, valamint vízszolgáltatási művek, műtárgyak és létesítmények állapotára, az elektromos és gépészeti berendezések üzemképességére, a humán erőforrásokra, a védelmi anyagokra és eszközökre, az informatikai és hírközlési rendszerekre, sőt az erdészeti tevékenységre is. Mindennek célja az, hogy a megszerzett ismeretek birtokában felkészüljenek a jövőben esetlegesen bekövetkező védekezések sikeres végrehajtására.
Az eseményen a FETIVIZIG közel kétszáz területi munkatársa mellett a felettes szerv, valamint az árvíz-, és a belvízvédekezéskor együttműködő partner szervezetek képviselői is jelen voltak.
Megnyitó beszédében
Bodnár Gáspár
igazgató úr elmondta többek között, hogy egy nagyon komoly, több hónapon át tartó munkának a végére érkeztek, amelyet követően az a feladat, hogy a tapasztalatokat kiértékeljék, és meghatározzák a következő időszak tennivalóit. A helyszíneken látottakat úgy értékelte, a munkatársak mindent megtettek annak érdekében, hogy a felkészülés megfelelő legyen. Az egyértelműen megállapítható, hogy a feladatok ellátása minden területen kiválóan sikerült.
A szemléken tapasztaltakról szólva megállapította, ez a folyamat arról szólt, hogy közösen feltárják és megbeszéljék a további feladatokat a gátőrökkel, a csatornaőrökkel és a gépészekkel. Azokat írásba foglalják, és a megvalósításukhoz majd az igazgatóság vezetésének feladata a feltételeket biztosítani.
Az értekezlet a négy szakági osztály vezetőinek értékelő előadásával folytatódott. A tájékoztatók lényegében tökéletes keresztmetszetét adták az igazgatóságon folyó szerteágazó szakmai munkának. Sor került a FETIVIZIG területi egységeinek, a szakaszmérnökségeknek ez évi eredményeinek, valamint jó gyakorlatainak a bemutatására is.
Beszámolókat követően
Kató Sándor
főmérnök összegző értékelést tartott az elmúlt időszakról, valamint a jövőre vonatkozó feladatokat is meghatározta. Elmondta többek között, hogy a védelmi képesség megfelelő szinten van tartva, a fejlesztések folyamatosak. Kiemelte, hogy a szakmai tevékenység során növekszik a gépi munkavégzés aránya. Ehhez az új beszerzések mellett a már meglévő kis- és nagygépeket is modernizálják. A működésük kellő biztosítása érdekében további gépkezelők felvétele szükséges.
Az értekezlet zárszavában
Bodnár Gáspár
igazgató úr összefoglalta a szemlék eredményeit. Elfogadva a beszámolókat, megállapította, hogy a FETIVIZIG rendszere egyen-szilárdságú, gyenge pontokat nem lehet találni benne. A már megvalósult és folyamatban lévő fejlesztések növelik a védekezések hatékonyságát a Felső-Tisza-vidékén.
Véleménye szerint az ez évi felkészülés kiválóan sikerült, amiért köszönetét fejezte ki az együttműködő partnereknek és minden kollégának.