Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság
Ügyfélszolgálat: +36 42 502 200
V. GÁT Futás Tiszabercelen
May 2, 2019 Igazgatási osztály
A 2015. évi kezdeményezést folytatva a Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság idén V. alkalommal rendezte meg a vízügyi szakma népszerűsítése céljából szervezett futóversenyét. Az 1896-ban épült, mára műemléki védettséget kapott tiszaberceli gőzüzemű szivattyútelep környezete adott otthont az eseménynek. A helyszínen 149 futó az aszfaltozott töltéskoronával rendelkező GÁT-on küzdött meg a dobogó helyeiért.

Az időjárás a csoportos bemelegítés idejére még kedvezett, azonban a verseny alatt többször, pár perces zivatarral gondoskodott a versenyzők „napszúrás elleni védelméről”.

A futamok pisztolylövésre indultak, a versenyzőket a töltés mellett szervizautó követte a Magyar Vöröskereszt munkatársával. Szerencsére elsősegély-nyújtásra senkinek sem volt szüksége.

Az eső ellenére versenyzők a megye számos területéről érkeztek, de a rajtolók között volt tokaji, mikóházi, budapesti is.
Gyerek futamokban 39-en, 3,2 km-en 53-an, 7,2 km-en 22-en, 10 km-en pedig 35-en futottak az árnál is sebesebben.

A 3,2 kilométeres táv női győztese 15 perc 17 másodperc, férfi győztese 13 perc 20 másodperc alatt teljesítette a távot. 7,2 km-en a leggyorsabb nő eredménye 36 perc 17 másodperc, a leggyorsabb férfié 26 perc 5 másodperc volt. 10 kilométeren a győztesek ideje 53 perc 40 másodperc és 41 perc 12 másodperc volt a különböző nemeket figyelembe véve.

A rendezvény kiemelt támogatója a Decathlon nyíregyházi áruháza, mely támogatásával az első 100 internetes regisztráló a helyszínen kulacsot kapott ajándékba. Az EKO Konzervipari Zrt. gyümölcslével, a Nyíregyházi Sütőipari Zrt. pedig péksüteménnyel enyhítette a futók fáradalmait. Az egészség megőrzését szolgáló almát a Nagykálló-TÉSZ Kft. biztosította.

Az Arany Parmen Kft. felajánlásával a komp a verseny ideje alatt ingyenesen szállította a túlpartra (és vissza) a futóverseny résztvevőit, a Tisza közepén megállva csodálva annak habjait. A tavaly a Megyei Értéktár tagjai közé felvett Tiszaberceli Műemlék Szivattyútelep idegenvezetéssel egész nap fogadta látogatóit.

A rendezvény médiatámogatója a KÖLCSEY Televízió volt, aki a helyszínen készült képekkel és riportokkal adott tudósítást a megye lakosságának a futóversenyről.

Eredmények

Gyerekfutamok
· 500 m óvodás kislány:
I. helyezett: Éliás Lotti (Nyíregyháza)
II. helyezett: Miholecz-Szabó Médea (Nyíregyháza)
III. helyezett: Valcsák Veronika (Nyíregyháza)

· 500 m óvodás kisfiú:
I. helyezett: Karikó Kristóf (Nyíregyháza)
II. helyezett: Zámbó Tamás (Nyíregyháza)
III. helyezett: Bodó Benedek (Mátészalka)

· 500 m alsó tagozatos kislány:
I. helyezett: Tári Noémi (Nyíregyháza)
II. helyezett: Nagy Lilien (Nyíregyháza)
III. helyezett: Kovács Nóra Sára (Nyíregyháza)

· 500 m alsó tagozatos kisfiú:
I. helyezett: Kalló Marcell (Nyíregyháza)
II. helyezett (holtverseny): Banu Benjámin (Nyíregyháza) , Szakáts Dés (Ibrány)
III. helyezett: Krajnyikovics Milán ( Nyíregyháza)

· 1000 m felsős lány:
I. helyezett: Dobrosi Adrienn (Tokaj)
II. helyezett: Szabó Boglárka (Nyíregyháza)
III. helyezett: Jónás Adrienn (Tiszabercel)

· 1000 m felsős fiú:
I. helyezett: Banu Barnabás (Magy)
II. helyezett: Együd Bence (Nagyhalász)
III. helyezett: Tóthszegi Péter (Tiszabercel)

Felnőtt távok

· 3,2 km női
I. helyezett: Kun Gréta (Tiszabercel)
II. helyezett: Petró Zsuzsanna (Tiszabercel)
III. helyezett: Stefán Laura ( Tiszabercel)

· 3,2 km férfi
II. helyezett: Frindik Ákos ( Kisvárda)
III. helyezett: Éliás Gábor (Nyíregyháza)

· 7,2 km női
I. helyezett: Kovács Márta (Tokaj)
II. helyezett: Csombók Dóra (Ibrány)
III. helyezett: Ambrus Monika (Nyíregyháza)

· 7,2 km férfi
I. helyezett: Bulitka László (Kisvárda)
II. helyezett: Tutkó Attila (Gávavencsellő)
III. helyezett: Petró Dominik ( Tokaj)

· 10 km női
I. helyezett: Dobrosi Ágnes (Tokaj)
II. helyezett: Dr. Nagy Ágnes (Nyíregyháza)
III. helyezett: Orosz Miklósné ( Napkor)

· 10 km férfi
I. helyezett: Kormány László (Nagyhalász)
II. helyezett: Katkó László (Kisvárda)
III. helyezett: Póka Róbert (Nyíregyháza)

Valamennyi résztvevőnek gratulálunk a távok teljesítéséért, a győztesek sikeréért külön gratulál a Felső-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság.

A versenyről készült valamennyi fotó itt érhető el : V. GÁT futás (fotók)